Maj sa, október!

Jeseň sa už stihla naplno rozbehnúť, listy tancujú pomedzi kvapky v neutíchajúcom vetre a ja som vybrala zo skrine môj najhrubší sveter s otázkou „A ako chceš prežiť ďalšie blížiace sa mesiace?“ Tak či onak, október sa dnes končí a prichádza nový mesiac. Čo nám prinesie? Ja verím v nový začiatok. Prečo? Toto všetko sa mi stihlo udiať za posledných 31 dní.

Začiatkom tohto mesiaca sa mi podarilo splniť si malý sen. Požičala som si analógový fotoaparát, a tak ste ma mohli celý mesiac stretnúť s touto nádhernou vecičkou na krku. Stihla som už vyfotiť svoj prvý film a začať novú sériu s názvom Blog analóg

V októbri som mala možnosť vidieť svoje dve obľúbené slovenské kapely. Hneď 1. októbra odohrali komorné vystúpenie The Ills v bookshope Eleven Books. 


17. októbra Ateliér Babylon hostil skvelých Nvmeri a ja som si po dlhom čase mohla zatancovať v prvom rade a na chvíľu zabudnúť na všetko, čo sa deje okolo mňa a kúpiť si ich nový merch.


Október bol mesiacom, kedy som dostala novú prácu. Kolotoč pohovorov bol úspešne ukončený a ja som si našla zamestnanie svojich snov. Prvý raz som mohla robiť copywriting ako fulltime aktivitu a každý deň som chodila domov plná nových zážitkov a neskutočného optimizmu. Bohužiaľ, občas sa stáva, že pričuchnete k niečomu vysnenému a v zápätí o to prídete. Bol to aj môj prípad. Veľmi bolestivo a nie mojím pričinením som stratila hneď dve pracovné aktivity. A tak tento mesiac končím ako človek bez práce...


Prvá októbrová sobota patrila podujatiu Biela noc, ktoré asi nemusím dvakrát predstavovať. Vďaka nemu ma prišli navštíviť kamaráti až z ďalekých Košíc a mali sme nádherný víkend. V tomto období sa zdalo všetko až rozprávkovo dokonalé.


8. októbra oslavoval piate výročie debutový album mojej najobľúbenejšej kapely Dog Is Dead s názvom All Our Favourite Stories. Táto nahrávka je pre mňa nesmierne dôležitá a veľmi rada som využila dôvod, prečo si ju pustiť znova, hoci aj miliónty raz. <3 


Október bol pre mňa mesiacom malých, no krásnych výletov a poznávania nových zákutí najmä v našom hlavnom meste. Ku koncu mesiaca som mala na tieto aktivity už aj dostatok času, a tak som nezabudla brať so sebou svoj fotoaparát. Je dôležité nikdy neprestávať objavovať nové nevšednosti v našom každodennom živote. Niekedy stačí naozaj len odbočiť do uličky, popri ktorej chodíte každý deň a uvidíte, akú krásu ste obchádzali bez povšimnutia.
Les je najlepšie miesto na relax a načerpanie novej energie. 🌿

Nikdy sa neprestávam dívať na večernú oblohu. ✨

Nová krásna kaviareň Light Roast na Legionárskej ulici v Bratislave. ☕

Naša kapela Family Friend odohrala tento mesiac špeciálne akustické vystúpenie. Veľmi som si tento deň užila, stretla som sa s novými ľuďmi i našimi dlhoročnými podporovateľmi a boli to naozaj príjemné chvíle. Verím, že do konca roka sa nám podarí viacero naplánovaných aktivít, pretože spev je naozaj okrem písania moja najväčšia vášeň a radosť.

Foto: Odfotené Halkym (Halky foto) 📷


Október mi priniesol 31 dní plných obrovskej radosti, ale aj smútku a neistoty. Tak či onak, nikdy som neprestala byť vďačná za každú jednu výzvu, ktorú môžem prekonať. Už teraz som zvedavá na to, čo všetko mi umožní prežiť ďalší mesiac. Snáď budem mať dostatočnú zásobu svetrov, kabátov a nervov. Maj sa, október!

Komentáre