Ako na second hand

Second hand alebo ak chcete „sekáč“, je špecifický druh obchodu, ktorý má aj v mojom srdci špeciálne miesto. Rada vám bližšie popíšem, čím ma prevádzka ponúkajúca nosené oblečenie dostala a aké triky mi pomáhajú pri takomto druhu nakupovania.Ako nakupovať v second hande?

Nákup v tomto druhu obchodu sa vykonáva v nasledujúcich krokoch:
  1. Vojdeš dnu.
  2. Pozdravíš sa.
  3. Začneš nakupovať.
  4. Zaplatíš.
  5. Odídeš.
Second hand je v prvom rade obchod ako každý iný a netreba k nemu pristupovať s predsudkami. Mnohí ľudia „sekáče“ obchádzajú širokým oblúkom, pretože smrdia a určite sú zavšivené. Nič z toho však, samozrejme, nie je pravda. Second hand vám ponúkne možnosť nájsť si špeciálny kúsok, ktorý sa v celej predajni a možno aj na celom Slovensku nachádza iba v počte jeden kus! Je to ideálny spôsob nakupovania pre všetkých, ktorí sa radi odlišujú, experimentujú a hlavne neboja sa vyskúšať niečo nové. 

Zdajú sa vám ceny v „sekáči“ podozrivo nízke? Cenovka na oblečení v obchode z druhej ruky často práveže odzrkadľuje reálnu cenu daného kúsku. Oblečenie v renomovaných predajniach je predávané za neskutočne nadhodnotené ceny, čím prispievate k vykorisťovaniu a špinavému svetu rýchlej módy. Ale o tejto téme sa môžeme pobaviť neskôr.

Našli ste v second hande bundu, avšak má na sebe dieru a vy neviete, či si ju vziať? Rozhodne áno! Takýto druh nakupovania totiž neskutočne cibrí vašu kreativitu. Namiesto toho, aby ste prišli domov, odstrihli cenovku a hotovo, oblečenie zo second handu často potrebuje ešte trocha doladiť. Často niečo prišívam, strihám, dekorujem... a tým dodávam svojmu oblečeniu ešte väčší punc jedinečnosti.

Ak ste pripravení vstúpiť bez predsudkov, mám tu pre vás zopár tipov

Do second handu málokedy prídete s tým, že potrebujete nájsť konkrétny druh oblečenia. Áno, môžete hľadať sveter a nejaký krásny vám naozaj príde do cesty. Spôsob, ktorý sa však mne osvedčil najviac, je ísť po výnimočných kúskoch. Do „sekáča“ chodím raz až dvakrát za mesiac a prejdem ho celý od vrchu po spodok a hľadám tie najzaujímavejšie kusy.

Veľká škoda je obchádzať aj oddelenie pre mužov a xxl módu. Práve tu som našla za celý čas snáď tie najkrajšie kúsky. Oversized svetre, rifľové bundy či mikiny, práve tie sa najlepšie hľadajú v týchto oddeleniach. A nakoľko ich navštevuje menej ľudí, zostávajú v nich aj po dlhšom čase nádherné kúsky.

Neviem, či som bola stvorená na nakupovanie v second handoch, ale počas väčšiny mojich návštev bola vyhlásená šťastná polhodinka. Je to taktika, ktorú tieto obchody využívajú na podporu predaja. Ceny sú v tomto čase ešte nižšie než doposiaľ a všade naokolo vidíte nervóznych nakupujúcich, ktorí chcú stihnúť túto skvelú ponuku. Mojou radou, ako šťastnú polhodinku zvládnuť bez stresov, je taktizovať. Pokiaľ som si našla kúsok, o ktorom som si istá, že ho chcem, avšak nestihla som si ešte prezrieť celú predajňu a neviem, kedy sa polhodinka bude končiť, idem si daný kúsok zaplatiť hneď. Nikde sa nepíše, že nemôžete pokračovať vo svojom nákupe aj po zaplatení. Ak neskôr nájdete aj ďalšie pekné veci, ktoré však už počas šťastnej polhodinky zaplatiť nestíhate, máte aspoň jeden kus kúpený lacnejšie.

Nevyhýbajte sa výpredajovým akciám. Pokiaľ sa blíži nová kolekcia, aj second handy robia svoje výpredaje. Deň po dni môžete na ich výklade vidieť ,,Všetko za 3 Eurá" a suma sa neskôr len znižuje. Veľa ľudí si povie, že keď je všetko po 50 centov, nemôžem tam už predsa nájsť nič pekné. Opak je pravdou a dokazuje to aj môj najobľúbenejší kabát alebo rifle za 0,5 Eura.

Nechoďte do „sekáča“ s tým, že ich oblečenie vám musí dokonale padnúť. Je vysoko pravdepodobné, že vybraný kúsok akurát nebude vo vašej veľkosti. Stále však existuje oversized móda a takisto vám nemusí byť každé tričko obtiahnuté, že v ňom môžete ledva dýchať. 

Chce to hlavne nadhľad a zábavu, pretože presne o tom nakupovanie v second handoch je. 

Ktoré sú moje najobľúbenejšie kúsky z druhej ruky?

Úplne najradšej v „sekáčoch“ nakupujem kabáty a bundy. Vďaka tomuto druhu nakupovania si môžem dovoliť mať vždy niekoľko búnd za sezónu, a pritom ich suma dokopy často ani netvorí dvojciferné číslo. Najväčším lákadlom sú pre mňa kožuchy z nepravej kože a riflové bundy. 

Každý kabát si rada doladím aspoň malou brošničkou.


Môj najobľúbenejší kožuch za 50 centov. 

Táto mnou vyladená riflová bunda sa stala mojou neoddeliteľnou súčasťou.

Keď som našla túto bomberu ešte aj s dierou od cigarety v kapucni, ani na chvíľu som neváhala. Oblečenie s príbehom je to, čo nachádzam úplne najradšej.

Second handy sú takisto skvelým zdrojom košieľ. Pánske oddelenia sú na ich lov ako stvorené, ale pekné oversized kúsky sa nájdu aj v dámskej časti.V obchode s oblečením z druhej ruky môžete nájsť naozaj všetko. Zohnať pekné svetre, tričká alebo šaty naozaj nie je problém. Stačí mať oči otvorené, používať fantáziu a hlavne sa zbaviť všetkých predsudkov. Prajem príjemnú zábavu.Komentáre