Maj sa, november!


Minulý mesiac ste si obľúbili čítanie o všetkom dôležitom, čo sa mi prihodilo a rada by som v tom pokračovala, pretože to baví aj mňa. Končí sa november, predposledný mesiac tohto roku a nie len prichádzajúca zima mi dávala v uplynulých dňoch zabrať.

November bol náročný mesiac. Musela som veľa bojovať. Ani tie tak s nepriazňou osudu ako sama so sebou. Boli dni, kedy som nevládala ani vstať z postele. Pripadala som si nepotrebná, nekreatívna a najmä bez akejkoľvek vízie. Keď ma ovládne podobná nálada, ukradne mi to zväčša všetku energiu zo života. A jediný, kto mi ju vie navrátiť späť, som ja sama. A to som našťastie znova raz dokázala.

Tento mesiac som dala všetko do tohto blogu a mojej kapely, čomu sa veľmi teším. Podarilo sa mi vybaviť veľa skvelých vecí a dokázať si, že rozhodne nie som slabá a bezvýznamná. City Swell má už aj svoju facebookovskú stránku, kde vás každým dňom pribúda viac a viac a začala som aj vlogovať, čo môžete sledovať na mojom Youtube. Načerpala som nové sebavedomie a odvahu robiť to, čo ma baví. A to bolo náročné, avšak skvelé novembrové poznanie.


V novembri som navštívila hneď dve výstavy, čomu sa veľmi teším, pretože každé takéto podujatie vás dokáže veľmi dobre „nakopnúť“. Začiatkom mesiaca to bolo Umenie z Cvernovky a potom Off festival, ktorý prebiehal v priestoroch OD Dunaj. 

Umenie z Cvernovky #2

Off festivalNovember sa u mňa niesol aj v znamení seriálu Stranger Things. Nechcem prezrádzať, ako dopadla druhá séria, pokiaľ ste ju ešte nevideli, ale musím priznať, že v niektorých momentoch ma tento seriál dostal ešte oveľa viac ako jeho prvé časti. Obľúbila som si postavy, ktoré som predtým vôbec nemala rada a držal ma v napätí do poslednej chvíle... A predsa to musím napísať – Steve Harrington je môj nový hrdina. :)))

Zdroj: flickr.com

4. novembra som sa vybrala s bráškom do Viedne na koncert skvelých Kasabian. Celú akciu som aj vlogovala, takže pokiaľ ste zvedaví, v akej forme táto kapela momentálne je, môžete si pozrieť aj video. Bolo to skvelé dobrodružstvo a veľmi som si ten deň užila.


Vždy, keď mám chvíľu čas, snažím sa v našom hlavnom meste objavovať nové miesta. Tento mesiac to bol Mikulášsky cintorín, na ktorom som našla neskutočný pokoj. Môže vám to pripadať zvláštne, avšak všetci nachádzame krásu v rozličných veciach. Je to veľmi fotogenické miesto, ktoré odporúčam navštíviť. Nezabúdajte sa však správať dôstojne.
Tento mesiac som vyskúšala aj jednu gurmánsku novinku, a to kávu s mandľovým mliekom. Na rozdiel od sójového mlieka dodá príchuť mandlí úplne inú chuť, ktorú som si veľmi obľúbila. Je to momentálne môj obľúbený jesenný nápoj.S kapelou Family Friend sme si tento mesiac stihli zahrať hneď na troch akciách. Akusticky sme vystúpili v knižnici Juraja Fándlyho v Trnave a na Festivale Slobody a v plnej sile už tretí rok po sebe na vianočných trhoch. Opäť raz to boli nádherné dni, ktoré ma naplnili neskutočným šťastím a silou robiť ďalšie skvelé veci.


Foto: Odfotené Halkym


November bol aj mesiacom príjemných stretnutí. Na kávu som išla hneď s dvoma skvelými ľuďmi. Jedno poobedie mi vylepšila bývalá spolužiačka a skvelá kamarátka z vysokej školy Lucia a jedna novembrová nedeľa patrila aj návšteve z ďalekého Brna, kedy ma prišla pozrieť úžasná Wendy. 

Foto: Wendy Glížová

Tento mesiac ma nesmierne pobavila táto kniha, ktorú som zhltla na jedenkrát. Vrelo odporúčam pre všetkých, ktorí odmietajú dospieť. 


I keď je zima už za dverami, v novembri ma potešili hneď dve rastlinné radosti. Rozkvitla mi na byte orchidea už druhý raz za tento polrok a nesmierne ma teší, že sa jej u nás tak páči. Rastlinka číslo musí byť, samozrejme, kaktus. Tento krásavec sa dostal na môj stôl v práci a ja mám z neho obrovskú radosť.Áno, prečítali ste správne. Koncom tohto mesiaca som vrátila opäť do práce. Slovo „vrátila“ som použila zámerne, nakoľko som sa po vzájomnej dohode mohla vrátiť do môjho predošlého zamestnania. Veľmi sa teším, že to všetko nakoniec dopadlo práve takto. Každý deň čelím novým výzvam, a to je pre mňa nesmierne dôležité.


Nechce sa mi veriť, čo všetko sa stihlo do týchto tridsiatich dní vtesnať. Začiatok a koniec tohto mesiaca sú dve úplne odlišné kapitoly a ja som nesmierne vďačná, že som mohla cez obe tieto fázy úspešne prekráčať. V decembri ma čaká jeden skvelý výlet do Prahy, možno ešte jeden koncert s kapelou a žiadne nákupy vianočných darčekov. Tieto povinnosti som si stihla splniť ešte tento mesiac. Verím, že koniec tohto roka už bude oveľa pohodovejší než ostatné mesiace. Vidíme sa znova pri Maj sa, 2017! Veľmi sa teším na túto celoročnú rekapituláciu. 

A ako ste sa mali tento mesiac vy?

Komentáre