Paradoxy života

Vraví sa, že kým o niečo neprídeš, nezistíš, ako veľmi si si to vážil. Mne sa však najčastejšie stáva, že prídem práve o to, na čom mi záležalo najviac. Prečo je to tak? Predsa len som si to nevážila dostatočne?


Celý náš život je plný paradoxov, ktoré nie vždy dokážeme pochopiť. Chceme si pomôcť a pritom sa navzájom ničíme. Alebo dokonca ničíme samých seba. Nie len život ako taký, ale aj my sami sa často staviame do nepochopiteľných situácií. Nechápeme, prečo robíme to či ono, keď nás to nečiní šťastnými. Mnohí z nás robia veci, ktoré ich nenapĺňajú. Prečo? Bojíme sa zmeniť zabehnuté? Bojíme sa nových výziev a iných rán, na aké sme boli doteraz zvyknutí?


Každý deň sa nám udeje niečo, čo nebolo úplne podľa našich predstáv. Avšak je iba na nás, ako sa k tomu postavíme. Či budeme vzlykať nad naším údelom alebo sa premôžeme, vykročíme zo zabehnutých koľají a vezmeme náš osud do vlastných rúk.

Paradoxy sú životné okamihy, ktoré sa nám snažia niečo povedať. Chcú nám ukázať, že existuje aj iný, než len náš zabehnutý pohľad na vec. Chcú nám povedať, naznačiť, možno vykričať, že veci môžu vyzerať inak. Naozaj môžu. Je to len na nás.

Pokiaľ to nevyskúšaš, nevieš, aká by mohla byť druhá strana tvojho príbehu. Tá, ktorá je momentálne ešte vo svete túžob a očakávaní a čas od času sa jej slastná chuť dostane na špičku tvojho jazyka.

Komentáre