Maj sa, 2017!


Končí sa ďalší mesiac, avšak s ním odchádza aj celý jeden rok. Uplynulých 365 dní bolo pre mňa neskutočnou výzvou. 2017 bol jednoznačne jeden z najnáročnejších rokov, aké som mala možnosť zažiť. Zvykala som si na bývanie bez rodiny, končila som školu, veľa som pracovala, ale nezabúdala som si ani plniť svoje sny a tešiť sa z každého nového dobrodružstva. Verím, že som sa so všetkým popasovala najudatnejšie, ako som vedela a že som sa poučila zo svojich vlastných chýb. Prinášam vám moje najväčšie úspechy a najkrajšie okamihy, ktoré mi rok 2017 priniesol.

1. Spoznanie sa so skvelými ľuďmi z Poppy Tattoo a moje prvé farebné tetovanie

Foto: Poppy Tattoo

Zhruba dva roky som mala v hlave nápad na moje prvé farebné tetovanie šípové ruže na predlaktí. Až koncom minulého roka som však našla štúdio a najmä tatéra, ktorý dobodky spĺňal svojím štýlom to, čo som hľadala. Poppy Tattoo je pre mňa najkrajšie a najlepšie štúdio, v akom som kedy bola a môžem ich len odporučiť. A Imrich zasa najlepší tatér, vďačím mu za veľa. <3 

2. Koncert Keatona Hensona vo Viedni


30. január sa niesol v splnení nádherného koncertného sna. Spolu s mojím skvelým kamarátom Dominikom sme sa vybrali do viedenského Konzerthausu na neopakovateľný a najmä emotívny koncert Keatona Hensona. Boli slzy, boli úsmevy, ale najmä skvelé nové dobrodružstvo a splnený sen, ku ktorému sa vždy veľmi rada vraciam.

3. Koncert The Ills v KC Dunaj

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

The Ills sú pre mňa jedna z najlepších a najobľúbenejších slovenských kapiel. Ich koncert v KC Dunaj 24. februára sa mi vryl do pamäte najmä z toho dôvodu, že som tento večer prežila so skvelými priateľmi. Bol plný výbornej hudby, vtipných historiek a najmä skvelej nálady.

4. Výlet do Banskej Štiavnice


Foto: Martin Molnár

Koncom jari som s rodinou zavítala na dva dni do Banskej Štiavnice. Ešte nikdy som v tomto meste dovtedy nebola, avšak počula som o ňom len chválu. Musím priznať, že toto kúzelné mestečko ma dostalo najmä svojou nádhernou okolitou prírodou. Veľmi dobre som si tu oddýchla po hektickom období, ktoré som predtým prežívala.

5. Nahrávanie EP-čka Family Friend - Have You Ever

Foto: Martin Molnár

Foto: Martin Molnár

Naša kapela Family Friend sa tento rok zavrela na pár chvíľ do štúdia, aby nahrala svoje druhé EP. V Blazy Records odviedli naozaj skvelú prácu a momenty nahrávania som si naozaj naplno užila.

6. Magisterské promócie

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

K jednému z mojich najväčších tohtoročných úspechov patrí rozhodne úspešné ukončenie magisterského ročníka. Tí, ktorí tieto okamihy so mnou prežívali do poslednej chvíle, veľmi dobre vedia, koľko úsilia ma to všetko stálo. Som však obrovský bojovník, ktorému v dosiahnutí vytúženého cieľa nikdy nechýba odhodlanie. A tak sa mi aj tento raz podarilo dokázať si, že najlepšie sa človek dokáže spoľahnúť sám na seba.

7. Koncert Foster The People5. júla Refinery Gallery v Bratislave hostila skvelých Foster The People. Táto kapela ma sprevádza už veľmi dlho, a tak som bola nesmierne rada, že ich konečne môžem vidieť naživo.

8. Koncert našej kapely na Proma Frajdej

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Marek Martinek 

14. júla odohrala naša kapela Family Friend jeden z najdôležitejších koncertov na akcii Proma Frajdej. Zahrali sme si tu po boku skvelého Tona S. a famóznych Fallgrapp. Výborní Cukru akcii urobili aj takéto promo videjko: Proma Frajdej / Trnava

9. Dovolenka v Brne


Foto: Odfotené Halkym
Foto: Jane Satorova

Foto: Odfotené Halkym

Hoci som sa toto leto nedostala k moru alebo jednoducho ďaleko do zahraničia, niekoľkodňový výlet v milovanom Brne som si aj tak naplno užila. Pozostával z toho najlepšieho vegánskeho jedla, kávy, objavovania nových miest a krásnych uličiek a skvelého stretnutia s priateľmi. Na tieto dni veľmi rada spomínam a jedine s úsmevom na perách.

10. Grape festival

Foto: Martin Molnár

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené HalkymGrape bol tento rok jediný letný festival, na ktorý som zavítala, avšak svojím line up-om bez mihnutia oka schoval do vrecka všetky ostatné slovenské akcie. Hoci prvý deň prekazila obria búrka a na druhý deň prišiel zasa veľký chlad, užili sme si ho na výbornú a skvelo som sa zabavila napríklad na Two Door Cinema Club či Tomovi Odellovi.

11. Nahrávanie relácie v Rádiu Bunker

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

Foto: Odfotené Halkym

3. septembra sa naša kapela ako víťaz tohto ročnej súťaže Humbunker mohla zúčastniť živého nahrávania v Rádiu Bunker. Bola nám venovaná celá relácia a odohrali sme aj plnohodnotný hodinový koncert. Celý záznam si môžete vypočuť tu: Bunker relácia.
A takto to nejako to vyzeralo:

12. Kaktusové tetovanie

Foto: Martin Molnár

Foto: Martin Molnár

Každý, kto ma aspoň trocha pozná, vie o mojej ~menšej~ posadnutosti kaktusmi. Chcela som mať toto nádherné stvorenie neustále so sebou, a tak som druhý raz v tomto roku navštívila Imricha, ktorý opäť raz vyčaroval na mojej koži toto nádherné majstrovské dielo.

13. Založenie blogu

O tomto fakte asi viete, keďže tento príspevok čítate práve na mojom blogu. K jeho založeniu som sa však odhodlávala pekných pár mesiacov a vlastne až stratou pracovnej istoty som si povedala, že už nemám viac čo stratiť, a tak som sa vrhla do tohto blogovacieho neznáma. Ďakujem vám, že ste tu spolu so mnou a že ma v tom podporujete. Nesmierne si to vážim. Aj vďaka tomuto blogu bola posledná štvrtina tohto roku oveľa lepšie zvládnuteľná.

14. Biela nocFoto: Odfotené Halkym

Bielu noc som spomínala už v jednom zo svojich predošlých príspevkov, a tak by som len rada zopakovala, že tento víkend radím k jednému z najlepších. Prišli ma navštíviť kamaráti až z ďalekých Košíc a ja som bola nesmierne rada, že som ich mohla pohostiť. Spolu sme mali nádherný bielonočný večer, ale zažili sme aj iné pekné zážitky.

15. Koncert Nvmeri v Ateliéri Babylon


Foto: Filip Javornik

Nvmeri radím jednoznačne k tomu najlepšiemu, čo tu na slovenskej indie scéne máme. Ich koncert v Ateliéri Babylon som si neskutočne užila hneď v prvom rade rovno aj s mojím najobľúbenejším koncertným parťákom, mojím bráškom. Dokazuje to aj tento skvelý aftermovie:16. Fotenie na analóg


Tento rok som mala možnosť požičať si analógový fotoaparát Canon AE-1 Program, s ktorým som stihla vyfotiť zatiaľ dva filmy a priniesť sériu Blog analóg. Tento druh fotenia ma vždy fascinoval a som neskutočne šťastná, že sa môžem v ňom neustále zdokonaľovať. 

17. Koncert Kasabian vo Viedni4.11. som sa opäť vybrala do Viedne, tento raz na koncert Kasabian. Môj zážitok najlepšie popíše vlog, ktorý som v ten deň natočila, avšak asi všetci tušíte, že som si tento deň parádne užila.


18. Víkend v Prahe a koncert Enter Shikari


Posledná väčšia akcia spojená s cestovaním, ktorej som sa zúčastnila ku koncu roka, bol koncert Enter Shikari. Ich vystúpenia sú vždy plné neskutočnej energie a inak tomu nebolo ani tento raz. V Prahe som sa navyše videla po dvoch rokoch znova s mojou najlepšou kamarátkou a celkovo som zažila neskutočne bláznivé dva dni.


Ďakujem každému, kto prispel tento rok k pekným okamihom, ktoré som za uplynulé mesiace zažila. Je to totiž najmä o tom, akí ľudia tvorili váš najbližší okruh priateľov, ale takisto som sa snažila nezabúdať ani sama na seba a plniť si svoje malé sny. Pretože každý deň dostanete novú príležitosť dokázať presne to, čo ste si zaumienili.

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

Komentáre