Kde to vzala, že toto si predsavzala

Zvyknete si aj vy 1. januára sadnúť k zápisníku a spíšete si všetko, čo chcete v novom roku dosiahnuť? Január sa vždy javí ako nový začiatok, nepopísané plátno. Ľudia zrazu nadobudnú obrovskú silu a pocit, že práve teraz dokážu urobiť všetko, po čom dlhé roky túžili. Je to občas vtipné, avšak priznám sa, že tento rok som si takýto zoznam spísala aj ja. Verila som, že mi pomôže v splnení mojich snov. 


Zdroj: stocksnap.io

Postupne som zistila, že je úplne jedno, či máte podobný zoznam vo svojej hlave alebo fyzicky na papieri. Musíte mať jednoducho jasno, na čom chcete najbližšie mesiace pracovať, čomu sa chcete venovať, v čom sa chcete zdokonaliť. Výsledok nemusí byť vždy dokonalý, avšak už len to, že sme sa o to pokúsili, z nás robí ľudí, ktorí nenechávajú svoje sny ležať iba na papieri.

Pre malú inšpiráciu by som sa s vami rada podelila o niektoré zo svojich cieľov, ktoré som sa snažila tento rok dosiahnuť:

~ Chcem sa naučiť žiť viac v prítomnosti a neobzerať sa toľko do minulosti.
Na tomto bode som naozaj usilovne pracovala a môj postoj sa mi podarilo mať aspoň čiastočne pod kontrolou. Nostalgia je však pocit, ktorý je v mojej hlave dosť často, a tak bojovať proti svojej podstate je niekedy naozaj veľmi náročné. Je dôležité hľadieť na minulosť s ponaučením a oživovať si najmä pekné spomienky. Vtedy vie byť človek hľadiaci často vzad aspoň čiastočne šťastný.

~ Budem mať nové tetovanie.
Musím sa priznať, že na začiatku tohto roka som naozaj netušila, že budem mať hneď dve nové tetovania. Takže sa mi tento bod podarilo splniť vlastne na 200 %, však? :) 

~ Uvidím Keatona Hensona.
Na koncert Keatona Hensona som sa dostala hneď v januári aj vďaka môjmu skvelému kamarátovi, s ktorým som si tento výnimočný deň vo Viedni naplno vychutnala.

~ Dokončím diplomovku, budem s ňou spokojná a úspešne zložím štátnice.
Tieto riadky píšem ako magisterka s červeným diplomom, takže u mně dobrý. ;)

~ Pôjdem do Prahy.
Veľmi som sa bála, že sa do mojej milovanej Prahy tento rok nedostanem, avšak napokon ku koncu roka ohlásili koncert Enter Shikari, a tak ma už nič nedokázalo zastaviť v splnení si aj tohto sna.

~ Pôjdem na Pohodu a Grape.
Festivalu Pohoda som sa tento rok nakoniec nezúčastnila z môjho vlastného rozhodnutia, pretože ma nepresvedčil line up a zostala som cez pohodové dni napokon v práci. Zato Grape som si užila naplno aj spolu s Tomom Odellom, Metronomy či Two Door Cinema Club.

~ Budem viac hľadieť na svoje šťastie, potreby a pocity a nenechám sa odradiť názormi iných.
Môj prvý príspevok na tento blog sa týkal presne tejto témy a vtedy ma veľmi potešilo, ako sa s mojím názorom stotožnilo obrovské množstvo ľudí. Naozaj som sa tento rok snažila robiť rozhodnutia podľa vlastných pocitov a preferencií, odstránila som zo svojho života ľudí, ktorí ma nerobili šťastnými a snažila som sa klásť samú seba na aspoň jedno z prvých miest.

~ S kapelou Family Friend nahráme nové skladby.
Tento rok sme nahrali hneď päť nových pesničiek, ktoré sa objavia na EP-čku Have You Ever.

~ Zahrám si na nejakom letnom festivale.
V lete sme si zahrali hneď na dvoch skvelých akciách v Trnave, a to na Trnavskej 13 a Proma Frajdej. I keď Proma nie je úplne festival v pravom slova zmysle, predskakovali sme Tonovi S. a Fallgrapp, a to schovalo do vrecka všetky moje tohtoročné očakávania. 

~ Založím si blog alebo nájdem si nejakú novú voľnočasovú aktivitu.
Čo viac dodať... Tento rok bol o prekonávaní vlastnej komfortnej zóny a odhodlávaní robiť veci, ktoré som chcela urobiť už dávno. Veľmi sa teším z každého úspechu, ktorý som dosiahla čisto svojím pričinením. Som jednoducho kozorožec ako sa patrí.


A čo by som chcela dosiahnuť budúci rok? Chcela by som aj naďalej robiť čo najviac času veci, ktoré ma bavia a najmä napĺňajú, učia a neustále posúvajú vpred. Jednou z takýchto aktivít je pre mňa nepochybne blogovanie, takže budem určite nesmierne šťastná, keď sa mi podarí v tom vytrvať aj celý budúci rok. Ďalej chcem rozhodne aj naďalej spievať a robiť ľudí šťastnými našou hudbou. Čo sa týka písania, chcela by som sa prihlásiť aspoň do jednej súťaže, aby som mohla zistiť, na akej úrovni sú moje zručnosti. Takisto by som chcela konečne začať cestovať. Rada by som prvý raz navštívila milované Anglicko a najmä Brighton. A v lete po dlhšom čase sa aspoň na pár dní nechať hojdať morskými vlnkami. Všetky zážitky budem, samozrejme, aj naďalej vlogovať.

Uvidíme, čo všetko 2018 prinesie. Nesmieme zabúdať, že je to najmä na nás, aký si budúci rok urobíme. 

Komentáre