Maj sa, január!


Január bol bláznivý, ale veľmi dôležitý mesiac. Človek by povedal, že začínať sa má pomaly a zľahka. Ja som sa do nového roku vrhla priamo po hlave. Hneď prvé dni som si začala uvedomovať všetky veci, ktoré ma počas uplynulých mesiacov trápili a ťahali ku dnu a bola som pripravená urobiť obrovské zmeny a znova sa nadýchnuť z plných pľúc. A presne to som aj postupne deň za dňom robila.

Tento mesiac som sa zamerala na všetko, čo ma robí šťastnou a tomu som sa venovala naplno. Takisto som sa počas tohto mesiaca o seba starala viac než predošlé obdobie. A nemyslím to tak, že som začala chodiť na masáže alebo niečo podobné. Jednoducho som si dopriala dostatok času pre seba, venovala som sa veciam, ktoré ma bavia a nebránila som si v tom, aby som sa rozvíjala. Tento mesiac ma naozaj veľmi posilnil a posunul vpred.

Malo to však neskôr aj trocha negatívnu stránku, kedy som si na plecia občas toho naložila viac, ako som bola schopná zvládnuť. Je dôležité nájsť si v živote balans. Ja potrebujem hlavne nebyť na seba až taká prísna. Keď napríklad už teraz viem, že v marci pôjdeme s kapelou na mini turné, nebudem sa trápiť tým, že musím bezpodmienečne vyprodukovať nejaký post. Verím, že to pochopíte a že budete sledovať moje dobrodružstvá aspoň na sociálnych sieťach. ;)


Január bol mesiacom mojich narodenín. Tento rok boli pre mňa naozaj špeciálne, pretože hoci oslavujem hneď tretieho, priania som dostávala ešte počas mnohých ďalších dní. Neviem, čím som si to zaslúžila, ale bolo to naozaj milé. Neskutočne ma prekvapili aj v práci, kde som dostala okrem iného aj takúto milú kaktusovú šálku. No môže šialeného milovníka kaktusov potešiť niečo viac?  ❤️️ 


Absolútne to nebola súčasť mojich novoročných predsavzatí a vyplynulo to skôr z prázdninovej nudy a neskôr to bol skvelý prostriedok na vybitie frustrácie, avšak počas tohto mesiaca som začala doma cvičiť. Neskutočne ma začali baviť cvičebné videá na Youtube, ktorých je dnes už naozaj viac než dosť. Našla som sa v krátkych, ale o to intenzívnejších cvičeniach, kedy aj počas 20 minút stihnete zvládnuť zázraky. Neviem, koľko ma to bude ešte držať, ale nakoľko som nič podobné vôbec neplánovala, už teraz som so sebou viac než spokojná.

5. januára som sa skvelo zabavila s mojou kamarátkou zo strednej, kedy sme pretancovali noc na prvom DJ sete môjho brata a následne na koncerte jeho druhej kapely White Melon. Veľmi som si túto spontánnu akciu užila, pomohla mi aspoň na chvíľu zabudnúť na všetko, čo sa okolo mňa v tom období dialo.


11. januára malo moje tetovanie šípových ruží svoje prvé výročie. Doteraz si pamätám tých sedem hodín strávených v Poppy Tattoo, ktoré ma síce totálne vyčerpali, ale urobili ma neskutočne šťastnou. 


Tento mesiac ma určite najviac tešila moja kapela Family Friend. Vydali ste naše druhé EPčko s názvom Have You Ever a zožali sme na jeho adresu zatiaľ len samú chválu, čo ma nesmierne teší. Je to niečo, na čom sme naozaj tvrdlo pracovali a veríme, že tento rok bude naozaj patriť nám. Oslovili sme už množstvo klubov a festivalov, a tak verím, že sa s vami uvidíme tento rok aj touto hudobnou cestou.

Vypočujte si EP Family Friend // Have You Ever:


Hneď začiatkom roka sme sa dozvedeli, že sa nám podarilo s kapelou vybaviť jednu skvelú vec, a to koncert s King Shaolin. Vystúpime v Tom Klube v Trnave 9. marca, ak by sa chcel niekto prísť pozrieť a podporiť nás, tu je udalosť. Už teraz sa neviem dočkať.


Je to síce len niečo viac ako mesiac, čo som si založila účet na Instagrame, avšak počas januára sa mi podarilo prekonať hranicu 150 followerov a toto číslo rastie každý deň. Neskutočne vám ďakujem za všetku vašu spätnú väzbu a pokiaľ chcete vidieť trocha viac z môjho života, určite sa pridajte.


Tento mesiac som sa rozhodla potešiť samú seba, a to lístkom na koncert Arcade Fire vo Viedni. Stále sa mi nechce veriť, že konečne uvidím ďalšiu zo svojich kľúčových kapiel. Bude to skvelý zážitok. Len si treba na neho ešte chvíľku počkať.


V januári si naša kapela zahrala na ďalšej udalosti. Prvý raz sme sa predstavili v Bratislave a rovno na nádhernej udalosti In Between Books Sessions. Určite sledujte ich Youtube, kde sa čoskoro objaví celý záznam nášho akustického vystúpenia. My veľmi ďakujeme za milý večer a skvelé publikum, veľmi sme si túto poslednú januárovú nedeľu užili.Každý mesiac sa snažím navštíviť aspoň jeden podnik, kam som nikdy predtým nezavítala. Tento raz to bola kaviareň Kava.Bar, kde som si dala skvelé sójové kapučíno. Kaviareň bola útulná, roztomilá a najmä, nachádza sa v mojej obľúbenej lokalite Bratislavy.


Album, ktorý som tento mesiac počúvala najčastejšie, bol rozhodne minuloročný počin The National // Sleep Well Beast. Naviac som si obľúbila skladbu The Day I Die, ale celý album v sebe nesie také to napätie a zároveň zmierenie sa s vecami, ktoré sa dejú okolo vás a vy už len jednoducho idete ďalej a postupne sa zmierujete s určitými faktami.


Som veľmi vďačná, že tento obohacujúci mesiac a teším sa na február a ďalšie postupné objavovanie toho, ako si človek môže vyrobiť a udržiavať svoje vlastné šťastie bez ohľadu na to, čo sa deje okolo neho. Január bol veľmi zložitý, často som sa cítila bezradná a nevedela som, čo robiť ďalej. I napriek všetkému som stále tu a pripravená na všetko ďalšie, čo ma tento rok čaká. Budem sa tešiť.

Komentáre