V mojich ušiach · 2017Hudba so mnou vždy bola, je a bude. Či už na pódiu, pod ním alebo iba v slúchadlách v každodennom živote. Každý rok si zvyknem robievať svoju vlastnú rekapituláciu toho najlepšieho, čo sa za dané obdobie vydalo. Tento raz by som to rada doplnila aj tým, čo znelo v mojich ušiach postupne počas roka vždy najintenzívnejšie. 

~ Január ~
ELBOW // MAGNIFICENT (SHE SAYS) Elbow sú jedna z mojich najobľúbenejších kapiel a keď som sa hneď začiatkom roka dozvedela, že majú vydať nový album, nemohla som byť šťastnejšia. Táto skladba je nádherná ako celá ich tvorba a môžete si byť istí, že som ju počúvala viac ako len celý január.

~ Február ~
THE ILLS // ORNAMENTAL OR MENTALVeľkú časť februára som sa tešila na koncert mojich milovaných The Ills, a tak značnú časť môjho februárového playlistu tvorila práve táto kapela. 

~ Marec ~
LONDON GRAMMAR // ROOTING FOR YOULondon Grammar sú klasika, ktorá nikdy neomrzí. Pokojne aj niekoľkokrát do dňa som mávala v marci zimomriavky z tejto nádhernej skladby. Rooting For You je jednoznačne magická vec.

~ Apríl ~
PETIJEE FEAT. MILES BONNY // ABOUT LOVEPetijee je Slovák svetovej úrovne. Keď som prvý raz počula jeho album, nechcelo sa mi veriť, že toto má na svedomí náš rodák. Skladbu About Love zbožňujem aj vďaka skvelému a pravdivému textu. Love yourself! 

~ Máj ~
DEPECHE MODE // SO MUCH LOVEV máji som videla Depeche Mode, a tak je jasné, že sa táto kapela zapísala aj do môjho playlistu. Naživo ma najviac v pozitívnom svetle prekvapila práve táto skladba z ich nového albumu. Skvelá vec. 

~ Jún~
FVLCRVM // HI!Absolútna závislosť. Hi! hrali niekoľkokrát za deň v rádiu a ja som vtedy pracovala v jednom obchode a vždy, keď bol prázdny, pustila som si túto skladbu na plné obrátky. Je to môj letný hit, ktorý sprevádzal celé moje leto, nedám na neho dopustiť. 

~ Júl ~
FALLGRAPP // OUAGADOUGOUTento mesiac bol výnimočný, pretože práve v júli sme s našou kapelou Family Friend predskakovali tomuto úžasnému zoskupeniu. Tak či onak, celé leto som bola od Fallgrapp doslova závislá a túto skladbu som počúvala naozaj každý jeden deň.

~ August ~
ODESZA // MERIDIANJedinečná skladba zachytávajúca jedinečnosť okamihov augustových dní. Skvelá atmosférická vec, Odesza sú úžasní a rok predtým som bola doslova závislá od ich albumu In Return. Na ich hudbe je jednoducho niečo príjemné ako teplé letné večery.

~ September ~
ST. VINCENT // NEW YORKKeď som počula túto skladbu v rádiu prvý raz, okamžite som sa zamilovala. Stala sa pre mňa presne tou skladbou, ktorú si púšťate znova a znova a s obrovskou nedočkavosťou čakáte na celý nový album. Oplatilo sa, je skvelý.

~ Október ~
ENTER SHIKARI // LIVE OUTSIDEEnter Shikari vydali koncom septembra svoj geniálny album The Spark, ktorý ma chytil hneď niektorými veľkolepými skladbami ako Undercover Agents, Rabble Rouser či An Ode To Lost Jigsaw Pieces. Najchytľavejšou pesničkou albumu je však rozhodne Live Outside. Mala som obdobie, kedy som nedala jediný deň bez toho, aby mi táto skladba šla dookola snáď miliónkrát.

~ November ~
KASABIAN // ILL RAY (THE KING)V novembri som mala možnosť vidieť Kasabian naživo a musím priznať, že nové skladby sú rovnako dobré ako tie staré. Máloktorá kapela dokáže niečo také. Euforické pocity z koncertu pretrvali ešte dlho potom, a tak sa Kasabian usadili v mojom novembrovom playliste.

~ December ~
COLDPLAY // CHRISTMAS LIGHTS


Nie, nemám rada Coldplay. Áno, milujem túto vianočnú pesničku. Už dlhé roky nesmie chýbať počas celého decembra a jej intenzita prehrávania sa úmerne zvyšuje so zvyšujúcim sa číslom v kalendári. Mám rada melancholické vianočné skladby a Christmas Lights predstavuje pre mňa čistú dokonalosť v jednej jedinej skladbe.

TOP ALBUMY ROKU 2017

1. Elbow - Little Fictions
2. Enter Shikari - The Spark
St. Vincent - Masseduction
3. Arcade Fire - Everything Now
London Grammar - Truth Is A Beautiful Thing

NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ ALBUMY ROKU 2017

1. Nvmeri - I Don't Think So
2. Fallgrapp - V Hmle
3. Petijee - Soul Paper Scissors

Obrázok: Stocksnap.io
Videá: Youtube.com

Komentáre