Teší ma, som reducetarián

Spôsob stravovania je jedna z najčastejších tém, ktoré so mnou ľudia radi rozoberajú. Vôbec mi to neprekáža, práve naopak, musím sa priznať, že je to moja obľúbená oblasť, v ktorej sa veľmi rada vzdelávam a takisto vždy som rada, keď viem niekomu pomôcť. Mnohí sa ma pýtajú, či som vegánka a často dostávam opakujúce sa otázky, ktoré by som rada zodpovedala v nasledovnom, možno trocha rozsiahlejšom článku. Vytiahnite svoje sójové kapučína a ide sa na vec. 

V prvom rade by som chcela uviesť na pravú mieru, kto som. Teší ma, som reducetarián. Reducetarián je človek, ktorý cielene redukuje konzumáciu mäsa a živočíšnych výrobkov, a to z rozličných dôvodov. Najčastejšie sa snaží zredukovať svoju uhlíkovú stopu a mäso konzumuje napríklad párkrát do mesiaca. Keď už teraz viete, kto som, môžeme sa bližšie pozrieť na môj príbeh a dôvody.

Prečo mi nie je ukradnuté, čo konzumujem:
  • zdravotné dôvody,
  • etické dôvody,
  • ekologické dôvody.
Ako sa to celé začalo?
Na to, aby sme sa pozreli, kde sa začala moja zmena v rozmýšľaní ohľadom stravy, sa musíme vrátiť na prelom rokov 2012 a 2013. S nástupom na vysokú školu sa mi objavili veľmi nepríjemné tráviace problémy, ktoré po mnohých vyšetreniach vyústili do diagnózy intolerancia laktózy. Znamená to, že vaše telo nedokáže rozkladať mliečny cukor, čiže laktózu, pretože si nedokáže vyprodukovať enzým nazývaný laktáza, ktorý tento cukor štiepi. Týmto pádom nesmiete konzumovať nielen samotné mlieko, ale aj všetky výrobky, ktoré ho obsahujú. Môže to znieť hrozivo, avšak o niekoľko mesiacov skôr ma s touto diagnózou predbehol môj brat, a tak som mala o tomto probléme už aké-také informácie a vedela som, čo všetko už môžem a nemôžem jesť. A tak som začala nahrádzať potraviny ich bezlaktózovým variantom a bola som relatívne v pohode... až pokým sa moja intolerancia nezhoršila a už aj bezlaktózové potraviny mi začali spôsobovať komplikácie vo forme tráviacich problémov a nepríjemných vyrážok. V tomto období som sa teda začala obzerať po nových alternatívach, prvý raz som ochutnala sójové výrobky a tu nastal môj prvý kontakt s vegánstvom.


Ovocný brunch mi ukázal, ako chutí exotické ovocie.
Vďaka zmene stravovania sa mi otvoril úplne nový svet plný nepoznaných chutí a netradičných podujatí.

Ako som prestala jesť mäso
Konzumácia sójových či ryžových výrobkov je jedna vec, ale zamýšľanie sa nad tým, či jesť alebo nejesť mäso, je vec druhá. Na tento chodníček ma nepriamo dostal môj terajší priateľ, niekdajší zarytý vegetarián, ktorého som zo začiatku doslova odsudzovala a nechcela som pochopiť jeho dôvody. Do ničoho ma, samozrejme, nenútil, avšak bol vždy rád, keď som sa ho na túto tému spýtala a chcela som vedieť viac. Postupne sme si spolu pozreli viaceré kľúčové filmy vegánov ako Forks Over Knives alebo Cowspiracy, ktoré mi otvorili oči vo viacerých smeroch a so vzrastajúcou obľúbenosťou vegánstva na Slovensku a najmä na sociálnych sieťach, som sa rozhodla  budem vegetariánka a postupne prejdem aj na vegánstvo.

Mandľové Nemléko je skvelá pochúťka pre všetkých vegánov.
Nemléko je skvelou alternatívou z Čiech, od ktorej som bola doslova závislá toto leto.

Prečo nie som vegán?
Moja cesta k vegetariánstvu bola doslova bolestivá. Nie že by mi chýbalo mäso, už mesiace predtým som ho úplne prirodzene začala vyraďovať zo svojho jedálnička a mala som pocit, že telo si ho akosi prestalo žiadať. Keď som ho však zo dňa na deň vyradila úplne, začala som mať opäť staré známe tráviace ťažkosti. Trvalo to niekoľko týždňov, kedy som od rána do večera trpela príšernými kŕčmi a nafukovaním a nepomáhali ani probiotiká či rady od vegánskych kamarátov. Boli dni, kedy som premýšľala, že s tým celým seknem, ale pri pomyslení na trpiace zvieratká mi moje utrpenie prišlo ako menšie zlo, a tak som vytrvala. Postupne sa moje trávenie napokon umúdrilo a ja som konečne mohla s úsmevom na perách prezentovať celému svetu každé svoje jedlo, za ktoré som si mohla pripísať atribút #vegan. Začala som navštevovať mnohé vegánske podujatia, vegánske večere, pikniky, zbierala som nové rady a postupne som viac a viac vyraďovala živočíšne produkty.

A vtedy sa dostavil môj ďalší problém. Takmer každý vegán hneď medzi prvými pozitívami tohto druhu stravovania uvedie obrovské množstvo energie, ktorým začne prekypovať. A mne sa začal diať presný opak. Chodievala som domov na smrť vyčerpaná, ubolená, zhoršovali sa aj moje psychické problémy a v neposlednom rade utrpela aj moja imunita. Keď som zaľahla so snáď najhoršou angínou, akú som kedy v živote mala, povedala som si, že niečo nie je v poriadku a chce to akútnu zmenu.

Verím, že vegánstvo je dobré a absolútne podporujem každého, kto sa na túto cestu vydá. Je to však už určitý druh extrémneho stravovania, kedy musíte mať pod kontrolou všetky vitamíny, živiny a minerály, ktoré konzumujete. A toto bol presne môj problém. Keď ako človek, ktorý nemôže konzumovať nič mliečne, vysadíte aj mäso, stáva sa z vás okamžite takmer vegán. Túto skutočnosť som si vtedy neuvedomila a vôbec som si nestrážila to, z čoho sa moja strava skladala, nedopĺňala som si B12 a iné potrebné látky, ktoré v rastlinnej strave nenájdete. Ak sa chcete stať vegánom, vyvarujte sa hurá systému, ktorý som si zvolila ja. Tejto ceste by malo predchádzať najskôr dôkladné štúdium či konzultácia s odborníkom, pretože si môžete namiesto obrovskej pomoci pre váš organizmus a planétu akurát tak veľmi ublížiť.

Ako som sa znova zamilovala do jedla
Po mojom nešťastnom pokuse o vegánstvo som sa rozhodne k predošlému spôsobu stravovania vrátiť nechcela. Údeninami, salámami a podobnými nebezpečnými potravinami, ktoré som dovtedy jedla snáď každý deň, som si už nechcela ničiť svoje telo. Takisto som si bola vedomá všetkých dopadov, aké má živočíšny priemysel na naše životné prostredie a akými nehumánnymi praktikami disponuje. Konzumáciou vegánskeho jedla som takisto objavila aj množstvo nových chutí a spoznala som napríklad tempeh alebo robi plátky, na ktoré absolútne nedám dopustiť. A tak som sa rozhodla vytvoriť si svoju vlastnú cestu.

Bistro Balans je miesto, kde sa dobre naje každý vegán.
Čisto vegánske Balans Bistro je jednou z mojich najobľúbenejších prevádzok v Bratislave.

Akými zásadami sa teda riadim teraz?
  • Počúvam svoje telo. Vaše telo by malo byť vaším najlepším radcov, čo sa týka stravy. Pokiaľ mu niečo chýba, buďte si istí, že vám to dá pocítiť. Nebojujte proti nemu, nebojujte proti svojej podstate.
  • Nič nehrotím. Pokiaľ mám chuť na mäso alebo pokiaľ sa v mojom okolí naozaj nenachádza iná alternatíva, ponúkané jedlo zjem. Je to však maximálne dva-trikrát do mesiaca. Doplním si tým B12-ku, chýbajúcu energiu a nemusím sa báť o svoje vitálne hodnoty.
  • Doma mäso nevarím. V našej spoločnej domácnosti by ste mäsový výrobok hľadali len márne. Sama nič podobné nekupujem a toto nehodlám zmeniť. Mnou pripravovaná strava je plná zeleniny, tofu, tempehu, hummusu, falafelu, rastlinných mliek atď.
  • Objavujem, vychutnávam, učím sa. Spoznaním vegánskych alternatív sa mi otvorili dvere do úplne nového sveta. Jedlo si teraz oveľa viac užívam, pretože konzumujem také veci, o ktorých by sa mi pred rokmi ani nesnívalo. Každý výlet s priateľom je teraz aj o spoznávaní nových vegánskych miest a skvelých gurmánskych špecialitách. Milujem to!
U Dobrožrúta majú vždy skvelé vegánske koláče.
Slávnostné posedenie s vegan koláčikmi U Dobrožrúta.

  • Snažím sa kupovať vegánsku kozmetiku netestovanú na zvieratách. Tento krok je v našich končinách trocha ťažšie dosiahnuteľný, avšak som veľmi šťastná z objavenia skvelých značiek ako Manufaktura, Freeman či Original Source, ktorí netestujú na zvieratách a takisto značky Alverde alebo Balea začali tiež vyrábať veľa vegánskych výrobkov. 
  • Vždy uprednostním vegánsku alternatívu. Je pochopiteľné, že s intoleranciou mlieka si vždy vyberiete napríklad mandľové a nie to kravské. Na mysli mám však aj iné alternatívy, a to napríklad sójové párky namiesto tých normálnych, vegánsku pizzu a nie typickú šunkovú alebo jednoducho, ak má nejaká reštaurácia aj vegetariánske či vegánske obedové menu, rozhodne siahnem po tejto voľbe.
Spôsob stravovania je v dnešných časoch naozaj citlivá téma, o ktorej nie každý chce diskutovať. Je však potrebné, aby sa ľudia dozvedali pravdu o živočíšnom priemysle a začali pri výbere svojho jedla myslieť nielen na seba, ale aj na planétu. S vegánstvom prichádza aj ďalšia téma, a to zero waste spôsob života, čiže život bez odpadu a najmä plastov. Všetky tieto myšlienky sú skvelé a pokiaľ ich nechcete ortodoxne dodržiavať, každý jeden krok sa počíta. Skúste napríklad aspoň jeden deň v týždni vyradiť zo svojho jedálnička mäso, vymeňte kravské mlieko za jeho rastlinnú alternatívu a najmä otvorte svoje oči a myseľ aj iným alternatívam, ktoré existujú. Váš názor je vaša osobná vec, ktorú vám nikto neberie. Skúsme však byť trocha menej sebeckí a pozrime sa aj na život mimo našej bubliny.

Raw koláče a smoothies už majú aj v Trnave v Synagóga Café.
Raw koláč a malinové smoothie  v kaviarni si môžete zamaškrtiť aj zdravo. Je to len na vás, dnes si už naozaj máte z čoho vyberať. ;)

Skvelé vegánske menu sme ochutnali aj vo Freshco Piešťany.
freshco. Piešťany a ich vegánska alternatíva burgerov

Komentáre