7 náhodne vybraných faktov o mne

Niekedy mám pocit, že už o mne viete všetko a potom si uvedomím, že neblogujem ešte ani šesť mesiacov. Veľmi som si na túto činnosť zvykla a popravde, baví ma stále viac a viac. Dnes som sa rozhodla odmeniť seba aj vás a prinášam vám 7 náhodných informácií o mne. Na prvý pohľad nemusia spolu nijako súvisieť, ale práve drobnosti z nás robia to, kým sme.

1. Dlhé roky ma každý poznal ako ryšavku

Tento bod je úplná samozrejmosť pre tých, ktorí ma poznajú celé veky. Za posledných pár mesiacov som však spoznala veľa nových ľudí, ktorí boli veľmi prekvapení, keď som im povedala o mojej vlasovej minulosti. A vtedy som si uvedomila, že kopec z vás pozná len moju neryšavú tvár hlavu, a tak som sa rozhodla, že vám ju pripomeniem. 

Oranžové vlasy som mala takmer päť rokov, čo mi príde ako večnosť, keďže predtým som striedala farby iba o čosi menej často než ponožky. Každý ma poznal ako ryšavku a doteraz ešte občas počujem, že takto som vyzerala najlepšie. Popravde, ja som sa v tej farbe už dobre necítila. Netvrdím, že sa k nej už nikdy nevrátim, avšak chcela som už konečne trocha dospieť a vrátiť sa k prirodzenejším farbám (tie terajšie tyrkysové končeky si nevšímajte 😅).

2. Moja najobľúbenejšia kapela je Dog Is Dead a dala som sa kvôli nim aj tetovať

Táto kapela bola láska na prvé počutie. Stačilo doslova 30 sekúnd ich skladby Glockenspiel Song a bola som v tom až po uši. Chalani mali asi mesiac na to predskakovať v Prahe skupine Two Door Cinema Club, so všetkými som sa stretla a boli to tí najpriateľskejší hudobníci, akých som mala možnosť spoznať. Táto láska sa ťahá už mnoho rokov a na počesť ich skladby Teenage Daughter som si nechala zvečniť lyrics I get used to it, ktorý považujem aj za svoje životné motto.Jedno z mojich tetovaní je venované aj kapele Dog Is Dead.

3. Korytnačky sú najlepšie zvieratá na svete

Občas si myslím, že som trocha zvláštna, pretože moje najobľúbenejšie rastliny sú kaktusy a moje naj zvieratá sú plazy. Ľudia okolo mňa si už na to zvykli, takže je snáď všetko v poriadku. Svoju prvú korytnačku som mala ešte na základnej škole, volala sa Želmíra a s obľubou sa zakusla do každého, kto sa jej dotkol.

Wilson, moja druhá korytnačka, je úplný opak. Často ho prirovnávam k psovi, pretože si pýta jedlo, ako keby to bol štvornohý chlpáč (nie, štekať som ho ešte zatiaľ nenaučila) a je neskutočne prítulný. Vôbec nie je pravda, že sa s korytnačkou nedá maznať. Wilson je parťák do pohody i nepohody. Jedného dňa budem mať aj suchozemskú korytnačku, je to moje obrovské želanie.

Korytnačky sú moje najobľúbenejšie zvieratá.

4. Milujem polievky

Posledné dva roky sledujem, že sa mi neskutočne zmenili chute. Možno aj polovicu môjho jedálnička teraz tvoria potraviny, ktoré som kedysi doslova neznášala. Sú to napríklad orechy, brokolica, cícer, pikantné jedlá, káva a najnovšie aj polievky. Vždy mi stačilo mať iba jednochodový obed, no teraz si obed bez polievky neviem ani predstaviť. Vegánske krémové polievky na všetky spôsoby a miso polievky sú mojimi favoritmi. Ak ma chcete prekvapiť doma navareným jedlom, už viete, čomu určite neodolám.

Milujem polievky, najlepšie sú krémové a miso polievky.

5. V reťazci s rýchlou módou som vydržala pracovať 10 dní

Za svoj pomerne krátky život som si prešla viacerými zamestnaniami a brigádami. Som za všetky vďačná, pretože každá ma čo-to naučila, pomohla mi pretriediť si svoje hodnoty a dala ma dokopy so skvelými ľuďmi. Na jeden extrémne krátky zážitok však spomínam so zmiešanými pocitmi. Počas školy som pracovala v rôznych obchodoch, avšak reťazec s rýchlou módou bol šliapnutím vedľa. Zažívala som doslova kultúrne šoky. Po tomto precitnutí som sa začala viac zamýšľať nad tým, kde nakupujem svoje oblečenie, pretože takýto svet nie je úplne pre mňa.

Práca v reťazci Bershka nebola nič pre mňa.

Keď pracujete v Bershke, musíte chodiť oblečený celý v čiernom.

6. Som introvert, ktorý miluje vystupovanie na pódiu pred ľuďmi

Celý svoj život trpím úzkosťou, keď sa mám rozprávať najmä s cudzími ľuďmi. Občas ma to premôže viac, občas menej. Rozhovor s cudzím človekom ma často doslova desí a niekedy z tejto situácie musím až zutekať. Závisí to od môjho celkového nastavenia, ako sa mi darí v živote a podobne. Ale o tejto téme sa môžeme pozhovárať inokedy.

Hoci sa považujem za obrovského introverta, prakticky odmalička som zbožňovala vystupovanie pred ľuďmi na pódiu. Či už šlo o divadelné predstavenie, recitáciu, neskôr prácu za mikrofónom v rádiu a teraz spev s kapelou Family Friend, vždy ma to neskutočne bavilo. Ide o to, že na pódiu môžem byť, kým chcem. Keď idem ľuďom niečo predviesť, zväčša sú tam, pretože sa chcú dívať a venovať vám pozornosť. Nikdy mi nevadilo vystupovanie pred ľuďmi, čo mi viacerí ľudia závideli. Ja som im na to vždy odvetila, že ja vás zasa obdivujem za to, že sa dokážete porozprávať s hocikým bez najmenších problémov. 😊

7. Svoj život som zasvätila spomienke na Heatha Ledgera

Ak sledujete moje sociálne siete, určite ste si všimli, že 4. apríl a 22. január sú dátumy, ktoré vždy venujem Heathovi. Pre mňa bol Heath nielen najlepší herec, ale aj skvelý človek, nekonečná láska a obrovská inšpirácia. Nechcem, aby sa na neho niekedy zabudlo, a tak som sa veľmi rada pripojila medzi ľudí, ktorí budú navždy robiť jeho osvetu. Moje prvé tetovanie bolo inšpirované práve týmto človekom a keď som sa pred takmer dvoma rokmi sťahovala do Bratislavy, kniha o ňom bolo to prvé, čo som si zabalila. 💛

Heath Ledger je moja nekonečná inšpirácia.

Moje prvé tetovanie bolo venované Heathovi Ledgerovi.
Aký random fakt najlepšie vystihuje vás?

Komentáre