Maj sa, marec!


Ak mal február 28 dní, tak marec mal potom asi len štyri. Nechce sa mi veriť, že máme za sebou celý ďalší mesiac. Keď sa obzriem späť, vidím zopár intenzívnych nabitých dní a zvyšok sa akosi vznáša dakde v medzipriestore. Je to zvláštne, snáď sa mi aspoň pri písaní nasledovných riadkov podarí nadobudnúť pocit, že mi marec len tak neubzikol medzi prstami.

Hlavný dôvod, prečo mám pocit, že končiaci sa mesiac uplynul kozmickou rýchlosťou, je zrejme to, že som bola v tomto období často chorá. Neviem, prečo som si to musela vybrať práve teraz, keď sa mali diať udalosti, na ktoré som sa dlhé mesiace tešila. Ale taký býva zákon schválnosti. Hovorím o koncertoch s našou kapelou Family Friend. Ale poďme na to pekne po poriadku. 

Hneď prvú marcovú sobotu sme si prvý raz zahrali v trenčianskom Klube Lúč. Bola to skvelá možnosť, za ktorú sme veľmi vďační. Na udalosť nás zavolala hrať spriatelená kapela Volume, ktorá tu krstila svoj nový album. Tento večer som prežila so zápalom močových ciest a ešte pár hodín pred vystúpením som bola v docela serióznych bolestiach. Koncert sme však napokon zvládli (pod vplyvom liekov) (nie prvýkrát 😅) a do pár dní som bola ok.

Naša kapela Family Friend si tento rok zahrala v legendárnom Klube Lúč.
Foto: Odfotené Halkym (Halky foto)
Niekoľko dní na to sme mali v piatok ďalší koncert. Tento raz išlo o legendárny trnavský podnik Ten Klub (bývalý Artklub), kde sme vystúpili po boku King Shaolin. Bol to skvelý večer, ktorý sme si veľmi užili. Celý tento víkend som aj vlogovala, takže niečo z danej atmosféry som priniesla aj vo svojom najnovšom vlogu. Koncert sa všetkým páčil, avšak ja som si počas neho nejakým spôsobom presilila hlasivky, čo malo za následok chvíľkovú stratu hlasu a neskorší zápal dutín. Síce ma aj tento stav pár dní potrápil, ale opäť som sa z neho šťastlivo dostala. A najmä som rada, že ma nič neodradilo od toho, aby som aj naďalej robila to, čo ma naozaj baví a napĺňa. ❤️️

Tento mesiac sme vystúpili aj v klube Ten Klub.
Foto: Jakub Benko
Kapela Family Friend podporila svojím koncertom v Trnave zoskupenie King Shaolin.
Foto: Odfotené Halkym (Halky foto)


Keď už sme pri tých hudobných záležitostiach, In Between Books Sessions, kde sme hrali ešte koncom januára, zverejnili tento mesiac na svojom Youtube kanáli video z nášho vystúpenia. A pribudlo aj zopár nových milých fotografií, ktoré ma nesmierne bavia.

V Bratislave si prvý raz zahrala kapela Family Friend.
Foto: In Between Books Sessions
Eleven Books & Coffee hostil kapelu Family Friend.
Foto: In Between Books Sessions


Tento mesiac som prepadla Pizze Domino. Beriem tam každého, s kým si chcem ísť sadnúť na jedlo. Raz sa mi dokonca stalo, že prestala jazdiť električka kvôli dopravnej nehode a to všetko sa odohralo hneď vedľa ich prevádzky na Račianskej. Náhoda? Nemyslím si. 😄 Fascinuje ma najmä ich interiér a takisto aj fakt, že Domino navštevuje vždy veľa cudzincov, takže sa zakaždým cítim ako na dovolenke.

Pizza Domino funguje aj na Krížnej ulici.
Foto: Martin Molnár

Marec bol pre mňa aj mesiacom kávy. Ako každý mesiac, aj tento som sa snažila navštíviť aspoň jednu novú kaviareň a nakoniec to boli až dve. V Trnave som zavítala do kaviarne Betónka a v Bratislave do známej kaviarničky U Kubistu. Pomedzi to som ako na klavír chodila na mandľové kapučíno k mojim favoritom Sweet Beans Coffee. 

Kaviareň Betónka sa nachádza v City Aréne Trnava.
Betónka

U Kubistu

Sweet Beans Coffee je kaviareň na Obchodnej.

Sweet Beans Coffee si pestuje aj vlastný citrónovník.
Sweet Beans Coffee

Tretí mesiac tohto roku ma tešili aj kvietky. Najskôr to bola ruža, ktorú som dostala na MDŽ a potom krásne narcisky, ktoré mi podaroval priateľ a hneď počas prvej noci u nás doma nádherne rozkvitli. 💛

Na MDŽ som dostala tento rok takúto ružičku.

Narcisy od priateľa nám priniesli domov jar.

Tento mesiac som sa zúčastnila aj jednej vernisáže, a to Smoke on the tea. Svoje maľby tu vystavovali študenti Pedagogickej fakulty Univerzity Komenského. Počas celého večera ich hudobne sprevádzal môj bráško na gitare a bol to netradičný, ale príjemný večer.

Smoke on the Tea je názov výstavy mladých umelcov.

Celý večer hudobne doprevádzal Martin Molnár z kapely Family Friend.

Koniec mesiaca sa niesol v pokojnej atmosfére a najmä v znamení zopár voľných dní. Nakoľko som v marci končila v starej práci a v novej začínam až v apríli, vyskočilo mi zopár dní k dobru, kedy som sa mohla postretať s dobrými priateľmi či rodinou. Svoje zážitky som zdieľala aj na Insta Stories na svojom profile City Swell. Som rada, že posledné marcové dni som mala možnosť si po všetkom oddýchnuť a načerpať nové sily na ďalšie dobrodružstvá. 

Chodila som do kaviarní, na návštevy alebo som si doma pripravovala materiál na blog na nadchádzajúce obdobie. Medzičasom ku nám konečne zavítala jar, ale ešte som si to nestihla nejako špeciálne uvedomiť. Verím, že apríl bude skvelý, pretože do neho vstupujem s čistou mysľou a obrovským odhodlaním. Už teraz viem, že v niektorých ohľadoch bude veľmi náročný, ale som tu a pripravená byť oporou všetkým, ktorí to budú potrebovať.

Najlepšie mandľové kapučíno robia vo Sweet Beans Coffee.
Poctivo na madľovom kapučíne vo Sweet Beans Coffee.

Dnes som si zvolila outfit v čiernej farbe.
😅

A aký bol váš marec? Tiež vám ubehol tak rýchlo ako mne?

Komentáre