Neodsudzujem motivačné citáty

Urob dnes niečo, za čo sa ti tvoja budúcnosť poďakuje.

Dnes by som chcela napísať zopár riadkov o milovaných i nenávidených motivačných citátoch. Sociálne siete sú pre ne živná pôda a ľudia ich dokážu niekedy šíriť rýchlosťou svetla. Niektorým z nás dodávajú silu ísť vpred a niektorým silu nájsť nový sarkazmus. Či už patríte do jednej alebo druhej skupiny, prosím, rešpektujme sa.

Motivačný citát je hlúposť. Je to len spleť slov, ktorá má by zacielená priamo na city a je vygenerovaná tak, aby zasiahla zmýšľanie čo najširšej skupiny ľudí. 
~ Oukej. Možno máte pravdu. A v podstate ju máte asi aj úplne v tom, že citáty sú vytvárané s tým, že sa s nimi má stotožniť čo najväčšie množstvo ľudí... No a?

Aj pri takejto banálnej téme sa opäť raz dostávame k tomu, že ľudia strácajú príliš veľa času analyzovaním zmýšľania ostatných. Stavím sa, že ste aspoň raz v živote prechádzali príspevkami svojich priateľov a venovali ste aspoň 30 sekúnd svojho života tomu, aby ste sa pohoršili nad tým, načo niekto zdieľal tento príšerný citát o materstve alebo prečo by ste mali čítať tento motivačný výrok o chudnutí.

Každý deň je ako stvorený na nové dobrodružstvo.

Jasné, pravdou je, že niektoré citáty vedia byť trocha na hrane, ale pre mňa je tu jedno obrovské pozitívum, ktoré týmto malým skromným radostiam neviem odoprieť. Motivačné citáty sú podľa môjho názoru niečo, čo potreboval aspoň raz v živote každý z nás. Všetci občas potrebujeme počuť alebo čítať, že nakoniec bude všetko v poriadku a že keď to v poriadku nie je, ešte nie je koniec. Každý sa občas potrebuje uistiť, že jeho pád na dno je iba nová odrazová doska pre ďalšie nové dobrodružstvá. Necítite sa lepšie, keď vás v zlých časoch niekto aspoň pomyselne pohladí po tvári a povie vám, že zajtra je úplne nový deň, ktorý bude iný ako ten dnešný?

Každý z nás má v sebe niečo, čo tento svet potrebuje.

Podľa mňa sú motivačné citáty fajn výmysel. A videli by to aj ostatní, keby nemali na všetko predsudky. Jasné, že ich treba brať s rezervou a neosvojovať si ich ako niečo posvätné. Avšak prečítať si občas milú radu alebo povzbudenie ešte nikoho nezabilo. Práve naopak. Skúsme byť nabudúce radšej vďační za to, že niekto sa chce s vami podeliť o svoj malý kúsok radosti. Veď sú to práve maličkosti, ktoré rozhodujú, či si na konci dňa povieme, že to bol dobrý deň alebo nie. 

Hlavne prestaňme už riešiť hlúposti a nerobme si nepriateľa ešte aj z takej drobnosti, akou sú motivačné citáty.

Kde hľadáte motiváciu a povzbudenie vy? 💛

Komentáre